Олеся Стасюк » Діяльність В. Молотова як уповноваженого під час Голодомору-геноциду 1932–1933 рр.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Діяльність В. Молотова як уповноваженого під час Голодомору-геноциду 1932–1933 рр.

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 05.05.2024
Твір змінено: 05.05.2024
Завантажити: pdf див. (159.8 КБ)
Опис: "З архівів ВУЧК–ГПУ–НКВД–КГБ" №1 (55) 2021


Метою стала спроба проаналізувати діяльність В.Молотова як особистого уповноваженого Й.Сталіна для реалізації хлібозаготівельного плану, який призвів до вилучення майже всього збіжжя в українських селян і став одним із чинників Голодомору-геноциду 1932–1933 рр.

Відтворюючи діяльність в УСРР В.Молотова упродовж 1932 р., авторка використала антропологічний та просопографічний підхід. При досліджені були використані такі методи: порівняльний, проблемно-хронологічний, аналізу соціально-економічних явищ, психологічної та історичної реконструкції.

Діяльність голови РНК СРСР В.Молотова як уповноваженого Й.Сталіна стала одним із чинників Голодомору-геноциду 1932–1933 рр. Його організаційна діяльність спрямовувалася на безумовне виконання плану хлібозаготівлі, накресленого і затвердженого політбюро ЦК ВКП(б).

Отримавши надзвичайні повноваження особисто від Й.Сталіна та підпорядкованого йому політбюро ЦК ВКП(б), він наприкінці жовтня 1932 р. фактично зосередив партійно-радянське управління радянською Україною у власних руках. Вище політичне керівництво УСРР не змогло чи не бажало дискувати із сталінським уповноваженим і завзято виконувало його вказівки.

На практиці розпорядження В.Молотова зумовили масову конфіскацію зерна та загалом продовольства у селянських господарствах, що у подальшому спричинило масове вимирання населення радянської України. Намагання приховати чи чинити спротив конфіскаційній політиці комуністичного режиму були ліквідовані перманентними арештами та під час розпочатої 20 листопада 1932 р. масової каральної операції органів ГПУ УСРР. Її масштаби за кількістю арештів упродовж конкретного часового проміжку були співмірні із масовими операціями періоду Великого терору.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.