Станіслав Кульчицький » Червоний виклик. Історія комунізму в Україні від його народження до загибелі. Книга 2
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Червоний виклик. Історія комунізму в Україні від його народження до загибелі. Книга 2

Притча
Написано: 2013 року
Джерело: Sehrg-Gut+balik2
Розділ: Історична
Твір додано: 07.02.2017
Твір змінено: 07.02.2017
Завантажити: djvu (16 МБ) doc див. (3.7 МБ) doc.zip (824.3 КБ) fb2.zip (1 МБ) pdf див. (83.4 МБ)
Опис: Кульчицькиб Станіслав
Червоний виклик. Історія комунізму в Україні від його народження до загибелі. Книга 2. - Темпора, К., - 628 с.

ISBN 978-617-569-166-3
ISBN 978-617-569-168-7

Книга професора Станіслава Кульчицького досліджує витоки та постання комуністичної доктрини в Європі та Росії XIX ст., природу радянської влади в СРСР, а також соціально-економічні й суспільно-політичні процеси в Україні у XX ст. Автор встановлює зовнішні та внутрішні причини трансформації демократичної революції в комуністичну аналізує природу національної радянської державності, вивчає здобутки й провали першого комуністичного штурму, замаскованого більшовиками під концепт «воєнного комунізму», а також подає цікаву інтерпретацію причинно-наслідкових зв’язків у подіях, пов’язаних із запровадженням непу.
Центральне місце в книзі відведене другому комуністичному штурму 1929-1938 рр., який призвів до кардинальних зрушень у соціальній структурі та економічному базисі українського суспільства й супроводжувався жахливими репресіями, спрямованими на придушення національно-визвольного руху й опору комуністичним перетворенням. Як підкреслює автор, ці перетворення зупинилися на півдорозі внаслідок об’єктивної неможливості втілити ідею ленінської держави-комуни в реальне життя. Але навіть утіленого було досить, щоб поставити Україну разом з усім «соціалістичним табором» поза рамками світового цивілізаційного процесу.
Завершальні розділи книги містять аналіз кризи командної економіки, нездатної протистояти викликам постіндустріальної революції. Політика «перебудови», якою в Кремлі сподівалися призупинити кризу радянського ладу, призвела до результатів, протилежних очікуваним. Після розпаду Радянського Союзу Україна отримала другий у XX ст. шанс на здобуття реальної незалежності. Однак питання про те, як розпорядитися цим шансом, залишається актуальним і в наші дні.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.