Ігор Срібняк » Таборове повсякдення курсантів та старшин спільної юнацької школи Армії УНР в Каліші (Польща) у першій половині 1922 р.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Таборове повсякдення курсантів та старшин спільної юнацької школи Армії УНР в Каліші (Польща) у першій половині 1922 р.

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 11.06.2023
Твір змінено: 11.06.2023
Завантажити: pdf див. (280.9 КБ)
Опис: Проблеми вивчення історії Української революції 1917–1921 років: Збірник наукових статей. – Вип. 12. – К.: Інститут історії України НАН України, 2017.


Метою даної статті є реконструкція таборового повсякдення Спільної юнацької школи Армії УНР у таборі Каліш в першій половині 1922 р. Автор статті застосував принцип історизму, що дало йому можливість переосмислити різні аспекти таборового повсякдення інтернованого вояцтва Армії УНР та дійти до важливих узагальнень. При цьому ним використовувались проблемно-хронологічний та конкретно-історичний методи, поєднання яких дозволило найповніше реалізувати заявлену у статті мету дослідження. До основних результатів дослідження слід віднести цілісне відтворення окремих аспектів внутрішнього життя та діяльності постійного і перемінного складу Спільної юнацької школи з виокремленням такої важливої їх компоненти як службові стосунки командування школи зі старшими військовими начальниками Армії УНР. У рамках досліджуваної теми перспективними для подальшого вивчення можуть бути такі напрями: діяльність Школи у другій половині 1922 і до середини 1924 рр., зміст військово-фахового навчання в ній, гуманітарна допомога юнацтву з боку благодійних організацій та тих випускників Школи, які виїхали для навчання до Чехословаччині, діяльність М.Шаповала на посаді начальника Школи та ін. Практичне значення досягнутих результатів полягає у тому, що синтезований в статті фактаж та висновки можуть бути використані під час проведення військово-патріотичної роботи в збройних силах України сучасної доби. Дана стаття є оригінальним дослідженням, цілком спертим на архівних матеріалах, опрацьованих автором у ЦДАВО України.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.