Олена Слободзяник » Українські краєвиди XVI–XVIII ст. Слово – текст – словник
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Українські краєвиди XVI–XVIII ст. Слово – текст – словник

Словник
Написано: 2015 року
Розділ: Історична
Твір додано: 02.02.2022
Твір змінено: 15.02.2022
Завантажити: pdf див. (41.5 МБ)
Опис: Українські краєвиди XVI–XVIII ст. Слово – текст – словник / Ганна Дидик-Меуш, Олена Слободзяник; НАН України, Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича. – Львів, 2015. – 384 с. — ISBN 978–966–02–7639–0

Книга “Українські краєвиди XVI–XVIII ст. Слово. Текст. Словник” створена на основі друкованих та рукописних писемних джерел і є цінною ілюстрацією давньої української мови, насамперед функціювання загальних географічних назв.

Відповідно до специфіки уміщеного лексичного матеріалу сформовано корпус описуваних слів, дібрано ілюстративний матеріал (частина якого уперше ввдена до наукового обігу) та розроблено спеціальну структуру словникової статті, завдяки чому пропоноване лексикографічне дослідження є своєрідним та унікальним.

Проте словник може служити підмогою в роботі не тільки філологам, зокрема історикам мови, а й усім, хто досліджує історію українського народу, його культуру, зв’язки з іншими народами, хто вивчає становлення та розвиток української науки і читає староукраїнські тексти в оригіналі. Адже на сторінках пропонованого словника через давні назви урочиско, яруга, могила, печера, байракъ, верховина та багато ін. відтворено українське довкілля, а через назви окиянъ, море, протока, островъ та ін. відтворено чужі землі, куди потрапляли або куди мріяли потрапити наші предки.

Тож “Українські краєвиди XVI–XVIII ст. Слово – текст – словник” про близький і далекий світ і про людину, її уявлення, переконання, уподобання та мову.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.