Богдан Скробач » Військово-душпастирська служба. Військове капеланство в минулому
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Військово-душпастирська служба. Військове капеланство в минулому

Нарис
Написано: 2014 року
Розділ: Історична
Твір додано: 25.05.2021
Твір змінено: 25.05.2021
Завантажити: doc див. (1.2 МБ) doc.zip (417.5 КБ)
Опис: В збірнику розглядаються проблеми пов'язані з дослідженнями військового капеланства-душпастирської служби в військовій історії Австрії та Росії Увагу присвячено організації душпастирської служби в чійськових частинах . Проаналізований період з 1700 року та до 1918 рр. Особливу увагу присвячено проблемам комплектування та застосування їх в бойових операціях. Описано події військового, громадського і культурного життя вказаного періоду. Підкреслюються політичні, військові, культурні, економічні зв'язки з іншими територіями. Військовий священик-капелан був внесений у списки штату військової частини, отримував зарплату від держави, був забезпечений державою помешканням.
В центральних і східних регіонах України військове капеланство існувало до 1917 року і було ліквідоване радянською владою.
В західних регіонах військове капеланство існувало до 1939 р. і теж було ліквідовано з приходом радянської влади в 1939 р.
В армії Російської імперії військовими капеланами були лише священики Російської православної церкви, бо ця конфесія була державною релігією в Російській імперії.
В армії Австро-Угорщини була забезпечена свобода віросповідань і декілька релігій мали статус офіційних.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.