Богдан Скробач » Військове мистецтво та українські козаки в 19 столітті (післякозацький період)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Військове мистецтво та українські козаки в 19 столітті (післякозацький період)

Довідник
Написано: 2010 року
Розділ: Історична
Твір додано: 05.02.2021
Твір змінено: 05.02.2021
Завантажити: doc див. (2.2 МБ) doc.zip (585.9 КБ)
Опис: В збірнику розглядаються проблеми пов'язані з дослідженнями історії України 19 століття. Проаналізованй «недержавний» період і сторії України, який припадає на 19 ст. Хронологічні межі дещо розширюємо врховуючи кінець 18 століття і початок 20 століття.Особливу увагу присвячено розвитку культури, військової справи. Не дивлячись на втрату державності українці в 19 столітті створили багатющу національну і самобутню культуру, а також перебували в складі військових козацьких формувань, хоча і в автономному статусі. Галицькі українці, теж творили національні військові формування з автономним статусом в складі Австрійської імперії у відповідності з австрійським законодавством.
В 1992-2001 рр. було опубліковано праці таких науковців як А.Бачинського, О.Бачинської, В. Мільчева, Л.Маленко, С.Могульової, І.Сапожнікова, Р.Шияна. На основі опрацювання представницького кола джерел у них досліджено історію Задунайської Січі; Чорноморського, Азовського, Дунайського козацьких військ, які були прямими нащадками Запорозької Січі.
Описано події громадського і культурного життя вказаного періоду.
Українське козацтво на землях україни не перестало існувати в 1775 р. і не переселилоя на завжди на Кубань, а існувало до 1868 р. захищаючи від ворогів рідну землю. Козацтво було відроджене і воювало за незалежність України в 1917-1921 рр. Підкреслюються політичні, культурні, економічні зв'язки України з іншими територіями.
Для всіх хто цікавиться українською військовою історією.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.