Володимир Широков » Лінгвістично-інформаційні студії: праці Українського мовно-інформаційного фонду НАН України. Том 3: Тлумачна лексикографія. Книга 1: Словник української мови у двадцяти томах
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Лінгвістично-інформаційні студії: праці Українського мовно-інформаційного фонду НАН України. Том 3: Тлумачна лексикографія. Книга 1: Словник української мови у двадцяти томах

Праця
Написано: 2018 року
Джерело: ulif.org.ua
Розділ: Наукова
Твір додано: 27.07.2020
Твір змінено: 27.07.2020
Завантажити: pdf див. (17,5 МБ)
Опис: Лінгвістично-інформаційні студії: праці Українського мовно-інформаційного фонду НАН України: у 5 т. / В.А. Широков та ін. Т. 3: Тлумачна лексикографія. Кн. 1: Словник української мови у двадцяти томах / В. А. Широков та ін. Київ: Український мовно-інформаційний фонд НАН України, 2018. — 276 с.

Першу книгу «Словник української мови у 20 томах» третього тому «Тлумачна лексикографія» п’ятитомної монографії «Лінгвістично-інформаційні студії» присвячено викладу лінгвістичних і технологічних засад сучасної тлумачної лексикографії. Його виконано на прикладі проекту «Словник української мови у 20 томах», який здійснюється Українським мовно-інформаційним фондом.
Концептуальну основу роботи становлять теорія лексикографічних систем і теорія семантичних станів, викладені у першому томі монографічного видання. Зокрема, тут сформульовано загальний вигляд семантичного стану для одиниць лексичного рівня мови, здійснено декомпозицію цього стану на лексико-граматичну та лексико-семантичну компоненти й ураховано взаємодію граматичної та лексичної семантики, а також параметри синтактики і прагматики. Розроблено структуру лексикографічної системи «Словника української мови», експліковано елементи метамови цієї структури та їх маркери в тексті Словника.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.