Павло Штепа » Московство
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Московство

Праця
Написано: 1968 року
Джерело: vidrodzhenia.org.ua
Розділ: Публіцистика
Твір додано: 04.06.2009
Твір змінено: 22.09.2009
Завантажити: doc.zip (527.1 КБ) fb2.zip (570.7 КБ) pdf див. (1.4 МБ)
Опис: У книзі на багатому історичному матеріалі, фактах, свідченнях численних російських та закордонних авторів аналізуються передумови, витоки, закономірності виникнення, розвитку і занепаду Російської імперії. Автор з позицій патріота України всебічно розглядає історичне підґрунтя визвольних змагань свого народу за здобуття незалежності, створення української держави, пророкує їхнє переможне завершення. Ця книга є скороченим варіантом видання 1968 року, що здійснене в Торонто (Канада). Зокрема, вилучено ряд використаних автором матеріалів тогочасної радянської преси, які спростовані плином часу, втратили свою актуальність.

Книга розрахована як на фахівців — істориків, політологів, так і на широкого масового читача.

Ця книга знаходится у вільному продажі, кожний читач мережі може замовити її на Видавничій фірмі «Відродження» (координати подаються у кінці книги).
 
Відгуки читачів:
 
15.07.2010 • vitalis
Свого роду класика. Важко оцінити книгу однозначно. З одного боку багато думок і тез дуже тенденційні, але з іншого... з іншого боку Штепа здійснив найглибше дослідження «русскава духа», яке досьогодні не зміг перевершити ніхто. Поданий матеріал більш, ніж потужний і, що найголовніше, в переважній більшості московський (тамтешні письменники, філософи, політики...) або це спогади іноземців, які довший час перебували в Московії - Рос. Імперії - СРСР. Багато в чому книга навіть пророча, тому, НМСД, предмет дослідження розкрито якнайкраще.
23.02.2010 • ponedilok
В принципі, опис твору вище повністю та без жодних викривлень відображає зміст книжки. Важче з тим, як його сприймати та, образно кажучи, що з цим всим робити.

Тема така, що дуже легко скотитися в те, що нині в нетрях називають "священною війною" (holy war). Колись я радив знайомому прочитати цю книгу, але в процесі бесіди я лише резюмував, що в книзі легко можна "знайти" москвофобію, і що _він_ її там _знайде_.

Особисто я сприймав твір саме як цікаве ґрунтовне дослідження, тобто зі здоровою часткою нейтральності, та й за деякий час після прочитання досі вважаю це правильним методом. І саме з таким відношенням рекомендую пробувати читати цю книгу.

В будь якому разі, особисто я не раз і не два ловив себе на тому, що впізнаю дійсність нинішньої Московії, як у дзеркалі відображену до тої, що описана Штепою для минулих історичних періодів. Було б наївним сподіватися, що ця дійсність не має свого відображення і в нас, сучасних українцях. Тому відповідь на питання "що з цим розумінням робити?" треба шукати, принаймні намагатися.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.