Володимир Шемаєв » Головні пріоритети нової ідеології військово-технічного співробітництва України з іноземними державами
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Головні пріоритети нової ідеології військово-технічного співробітництва України з іноземними державами

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 28.10.2020
Твір змінено: 28.10.2020
Завантажити: pdf див. (153.7 КБ)
Опис: Стратегічні пріоритети. – 2018. – №3-4 (48).


Проаналізовано проблеми розвитку військово-технічного співробітництва (ВТС) України з іноземними державами в сучасних умовах.

У статті визначено, що однією з головних проблем, яка гальмує розвиток військово-технічного співробітництва, є відсутність прав оборонних підприємств щодо здійснення зовнішньоекономічної діяльності під наглядом держави, але без спеціальних експортерів-посередників. Надання таких прав є вимогою часу та поширеною світовою практикою. Їх наявність у національного виробника озброєння та військової техніки (ОВТ) створить необхідні умови для розширення присутності на українському ринку іноземних оборонних компаній і, відповідно, залучення новітніх оборонних технологій та інвестицій у оборонну галузь.

Така ситуація потребує суттєвих змін у системі військово-технічного співробітництва, які сприятимуть лібералізації зовнішньоекономічної діяльності з товарами та послугами військового призначення та подвійного використання для суб’єктів ВТС усіх форм власності.

У статті обґрунтовано необхідність запровадження нових підходів щодо розвитку ВТС, основними пріоритетами яких є: задоволення потреб українських військових формувань за рахунок імпорту; збереження традиційних та освоєння нових ринків ОВТ; використання ВТС з метою залучати союзників із числа західних партнерів та усунення Росії як конкурента на ринку озброєння та військової техніки.

Запропоновано закріпити зазначені підходи в окремому документі – Стратегії військово-технічного співробітництва України з іноземними державами, яка розглядатиметься як довгостроковий, послідовний, конструктивний, раціональний, не деталізований план. Такий підхід до розвитку військово-технічного співробітництва України з іноземними державами сприятиме забезпеченню Збройних Сил України сучасним озброєнням, закріпленню України на нових ринках зброї та збільшенню валютних надходжень.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.