Олександр Шаров » Геоекономічний контекст морської політики України
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Геоекономічний контекст морської політики України

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 07.12.2024
Твір змінено: 07.12.2024
Завантажити: pdf див. (113.9 КБ)
Опис: Стратегічні пріоритети. – 2016. – №1 (38). Серія «Економіка»


Досліджено геоекономічний контекст морської політики України, тобто економічні передумови розвитку та інтереси України як морської держави, зумовлені її географічним розташуванням та відносинами з іншими країнами світу. Особливу увагу приділено регіональним аспектам міжнародної діяльності України в галузі морської економіки.

Звертається увага на те, що Україна є важливою чорноморською державою, південні кордони якої становлять частину південного узбережжя Європи, що тягнеться від Гібралтару до Кавказу. Таке географічне розташування України на стику морських та суходільних цивілізацій створює постійне підґрунтя для ризиків, на які наражається безпека держави не тільки у зв’язку зі своїми відносинами з іншими країнами, а й у результаті загострення відносин третіх країн між собою.

З іншого боку, таке географічне розташування зумовлює вихід власних інтересів України за межі лише двосторонніх відносин із сусідніми державами, піднімаючи їх на загальноцивілізаційний, глобальний рівень. Унаслідок цього глобалізація відіграє істотну роль у визначенні основних положень стратегії морської безпеки України.

Україна як одна з найбільших прибережних держав світу має достатній потенціал для того, щоб перетворитися на справжню морську державу і в цій якості отримувати політичні та економічні переваги від участі у процесі глобалізації.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.