Володимир Сергійчук » Тарас Бульба-Боровець. Документи. Статті. Листи
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Тарас Бульба-Боровець. Документи. Статті. Листи

Праця
Написано: 2011 року
Джерело: hurtom.com
Розділ: Історична
Додав: Tempus
Твір додано: 05.12.2011
Твір змінено: 22.08.2019
Завантажити: djvu (11.1 МБ) doc див. (5.1 МБ) doc.zip (2 МБ)
Опис: На основі невідомих документів, статей розповідається про життя і діяльність організатора УПА в роки Другої світової війни отамана Тараса Бульби-Боровця.
Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією україн­ського національно-визвольного руху.

Видання здійснене за фінансової підтримки Мирослава Смородського, сина начальника штабу "Поліської Січі" Петра Смородського.

Тарас Бульба-Боровець. Документи. Статті. Листи. — К.: ПП Сергійчук М. І., 2011.— 816 с.
Пов'язані автори:
Бульба-Боровець Тарас
 
Відгуки читачів:
 
Рецензія на книгу Володимира Сергійчука «Тарас Бульба-Боровець. Документи. Статті. Листи»
Книга Володимира Сергійчука «Тарас Бульба-Боровець. Документи. Статті. Листи» - історично важлива знахідка для нашого народу. Досі не відомі факти, документальні свідчення, оприлюднені істориком, проливають світло на постать, життя та вчинки відомого українського діяча, організатора УПА в роки Другої світової війни, отамана Тараса Бульби-Боровця.
Книга містить інформаційні листи, протоколи допитів НКВС, листівки, накази, підписані отаманом «Поліської Січі», спогади німецьких дипломатів та радянських офіцерів, котрі вели переговори з отаманом та багато іншого, але не менш цікавого.
Тарас Бульба-Боровець описується як людина чесна, щира, патріотична та далекоглядна. Він був готовим на все заради своєї держави та її світлого майбутнього. Отаман прагнув бачити Україну самостійною, незалежною, дипломатичною державою, яка б була у згоді та мирі із сусідніми країнами.
У першу чергу Боровець хотів донести до зарубіжного громадян-ства важливість української проблеми для сучасного світу. Тра¬гедія української національної політики, вважав він, полягає в тому, що цивілізований світ не може або не хоче нас зрозу¬міти. У своїй статті з цього приводу Бульба-Боровець писав: "Нерозуміння широким світом життєвої справи українського народу — річ не нова. Коли тільки Київ перестав посилати ворогам своє славне "Іду на ви", тоді всі наші "прия-телі" автоматично перестали нас "розуміти". І так це "нерозу¬міння" тягнеться непереривним ланцюгом цілими віками…"
Тарас Бульба-Боровець був супротивником будь-яких розправ із мирним населенням. Як зауважив Володимир Сергійчук, оприлюднені в книзі документи свідчать, що рада «Поліської Січі» категорично відмовилась брати участь у розстрілах олевських євреїв, а сам Боровець попередив равина про ймовірну розправу і вивіз зі свого рідного села Бистричі до Рівного єврейську дівчину, яка попросила про допомогу. Цей факт є дуже важливим і актуальним сьогодні, адже зовсім нещодавно в одній із місцевих газет з’явилася стаття колишнього радянського партизана зі звинуваченням бульбівців щодо участі у розстрілах.
Прочитавши книгу, не лише пізнаєш Боровця як особистість та політичного діяча, але й дізнаєшся щось нове для себе з історії України.
Без сумніву раджу всім прочитати книгу Володимира Сергійчука «Тарас Бульба-Боровець. Документи. Статті. Листи»!

 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.