Богдан Сауляк » Народні промисли та ремесла українців як складова креативних індустрій
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Народні промисли та ремесла українців як складова креативних індустрій

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 14.08.2022
Твір змінено: 14.08.2022
Завантажити: pdf див. (109.5 КБ)
Опис: Народна творчість та етнологія: №4 / НАНУ, ІМФЕ ім. М.Т.Рильського. – К., 2019.


Креативні індустрії – це перелік видів економічної діяльності, які мають потенціал до створення доданої вартості та робочих місць через культурне (мистецьке) та / або креативне вираження, а їх продукти та послуги є наслідком індивідуальної творчості, навичок і таланту. До креативних індустрій, згідно з класифікацією Конференції ООН з торгівлі та розвитку, належать 1) традиційна культура: декоративне-прикладне мистецтво, народні ремесла, фестивалі; 2) культурні пам’ятки: музеї, виставки, археологічні пам’ятки, бібліотеки; 3) аудіовізуальні медіа: телебачення, радіомовлення, кінематограф; 4) медіа: програмне забезпечення, відеоігри; 5) дизайн: мода, графічний дизайн, дизайн інтер’єру, промисловий дизайн; 6) креативні послуги: культурні і цифрові послуги, реклама; 7) образотворче і сценічне мистецтва.

У сучасному світі креативні індустрії стають рушіями економічного розвитку більшості країн. Такий потенціал має і Україна. Значний потенціал мають українські народні промисли та ремесла, де, за приблизними підрахунками, задіяно понад 120 тис. осіб. Законодавче визначення терміна «креативні індустрії» дозволяє виокремити ті види діяльності, що є виробниками творчих продуктів та послуг. Це дає змогу чітко ідентифікувати, яка діяльність потребує державної підтримки для забезпечення її органічного розвитку і підпадає під дію Програми ЄС «Креативна Європа» 2014–2020, до якої у 2016 році долучилася Україна.

Серед державних органів які підтримують розвиток креативних індустрій можна відзначити Міністерство культури України, яке розробляє цільову програму для підтримки й розвитку народних ремесел. Новостворений департамент креативних індустрій при цьому відомстві включає сектор народних ремесел і планує допомагати ремісникам-підприємцям, зокрема, продовжувати внесення змін до існуючого законодавства. Усвідомлення з боку держави того факту, що українські народні промисли й ремесла є важливою частиною креативних індустрій, може не тільки допомогти розвитку галузі, а й сприяти підвищенню представленості та впізнаваності української культури на міжнародній арені.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.