Петро Сабат » Історія формування богородичного культу в церкві та сучасна його природа і дух УГКЦ
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Історія формування богородичного культу в церкві та сучасна його природа і дух УГКЦ

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 30.09.2023
Твір змінено: 30.09.2023
Завантажити: pdf див. (400.1 КБ)
Опис: Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2021. – Вип. 162 (5). Ч. 1. Історичні науки.


В публікації вказано, що послужило поштовхом до встановлення богородичного культу в Церкві. Виявлено де він зародився. Названий Вселенський Собор на якому Марію, матір Ісуса Христа було торжественно проголошено «Богородицею».

У дослідженні представлено формування богородичного культу в Церкві. Розкрито відмінність богородичного культу від культу поганських жінок-богинь. Підкреслено, чим почитання Пресвятої Богородиці відрізняється від культу поклоніння Богові, а також від почитання інших святих. Заявлений та розкритий особистісний підхід до розуміння богородичного культу в Східній та Західній Церкві.

У праці окреслений богородичний культ УГКЦ. Висвітлено, як почитається Пресвята Богородиця в публічних та приватних богослужіннях УГКЦ. Вказані богородичні свята УГКЦ. Представлена богородична іконографія УГКЦ. Заявлені особливо поширенні місця поломництв УГКЦ до чудотворних богородичних ікон.

У статті названі приватні церковні богослужіння УГКЦ, які присвяченні почитанню Пресвятої Богородиці. Підкреслено, що почитання Пречистої Діви Марії звершується і приватно вірними УГКЦ через молитви (до Неї), колядки, пісні та поезію.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.