Микола Олексійович Рудь » Ободритське князівство на завершальному етапі політичної незалежності (30–60-ті рр. ХІІ ст.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Ободритське князівство на завершальному етапі політичної незалежності (30–60-ті рр. ХІІ ст.)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 28.03.2024
Твір змінено: 28.03.2024
Завантажити: pdf див. (185.3 КБ)
Опис: Етнічна історія народів Європи: Збірник наукових праць. Випуск 65. – К., 2021.


У статті на основі німецьких і данських хронік ХІІ – початку ХІІІ ст. аналізуються вузлові проблеми історичного розвитку ободритів на завершальному етапі їх політичної незалежності (30–60-ті роки ХІІ ст.). Дослідження спирається на принципи історизму, науковості й авторської об’єктивності, а також на використання загальнонаукових (аналіз, синтез, узагальнення, порівняння) та спеціально-історичних (історико-типологічний, історико-системний) методів.

Зазначається, що основними віхами завершального етапу політичної історії Ободритської держави були: спорудження фортеці Зігеберг (близько 1134 р.), анексія племінних територій вагрів і полабів у 1138–1143 рр., хрестовий похід проти полабсько-прибалтійських слов’ян 1147 р., остаточна ліквідація незалежності власне ободритів у 1160 р.

Автор дійшов висновку, що кінець незалежності Ободритської держави поклала мирна угода 1166 р., укладена між саксонським герцогом Генріхом Левом і ободритським князем Прибиславом, згідно якої останньому поверталося Ободритське князівство, за винятком гроду у Звірині, котрий було залишено Гунцеліну. З того часу Прибислав перебував у васальній залежності від саксонського герцога. Прийнявши християнство він змушений був сприяти християнізації і німецькій колонізації Ободритії, яка поступово втрачає свій слов’янський характер. Відбувається процес повного включення цих земель у сферу економіки, політики та ідеології середньовічної Німеччини.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.