Броніслав Розвадовський » Формування системи антитерористичної безпеки держави у сучасних умовах
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Формування системи антитерористичної безпеки держави у сучасних умовах

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 03.02.2025
Твір змінено: 03.02.2025
Завантажити: pdf див. (223.4 КБ)
Опис: Стратегічна панорама. – 2023. – №1.


У статті проаналізовано дослідження та виокремлено особливості антитерористичної безпеки держави як складової частини системи забезпечення національної безпеки.

Метою статті є визначення проблемних питань забезпечення антитерористичної безпеки в умовах війни Російської Федерації проти України, аналіз українського законодавства в цій сфері та окреслення способів формування антитерористичної безпеки держави в сучасних умовах.

Найбільшу терористичну загрозу для України становлять розпочаті не лише з метою окупації певних українських територій широкомасштабна збройна агресія з боку РФ та гібридна війна, а й повна ліквідація української державності. Ця війна ведеться терористичними методами, а засобами досягнення її цілей є залякування та вбивства мирних громадян, застосування потужної зброї в населених пунктах, руйнування критичної та цивільної інфраструктури.

Усе це потребує переосмислення, а врешті – комплексного дослідження антитерористичної безпеки держави з огляду на необхідність значного посилення захищеності об’єктів від можливих терористичних посягань, виконання завдань щодо реалізації пріоритетів забезпечення національної безпеки, передбачених Стратегією національної безпеки України «Безпека людини – безпека країни» (2020).

Безпрецедентним викликом для України стало те, що РФ вдалася до актів тероризму щодо національної критичної інфраструктури, руйнівні наслідки яких повною мірою нині важко оцінити. Під час збройної агресії Українська держава зіткнулася з новими видами терористичної діяльності, зокрема інформаційно-психологічним та ядерним тероризмом. Це вимагає посилення антитерористичного захисту об’єктів критичної інфраструктури та інших об’єктів терористичних посягань, передусім у спосіб науково та практично обґрунтованих підходів щодо формування антитерористичної безпеки держави.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.