Ганс Рослінґ » Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Фактологія. 10 хибних уявлень про світ, і чому все набагато краще, ніж ми думаємо

Праця
Написано: 2019 року
Джерело: nashformat.ua
Розділ: Наукова
Твір додано: 24.03.2020
Твір змінено: 30.11.2021
Завантажити: epub (9.5 МБ) fb2.zip (3.1 МБ)
Опис: Ми схильні драматизувати життя навколо нас. Яка частка людей у світі живе в злиднях? Скільки сучасних дітей вакциновано? Скільки років навчаються дівчата з бідних країн? Інформація про ці факти постійно циркулює навколо нас, але навіть високоосвічені люди відповідають на них неправильно. Викладачі університетів, журналісти, експерти, директори мультинаціональних компаній, нобелівські лауреати часто показують слабкі результати. Навіть шимпанзе, які обирали б відповіді випадково, справляються краще. Ба більше, помилки тяжіють до одного напрямку — світ страшніший, жорстокіший і безнадійніший, ніж є насправді. Очевидно, причина не в поінформованості чи інтелекті. Усе це — ірраціональне мислення й драматичні інстинкти, що примушують людей згущувати фарби.

ДЛЯ КОГО КНИЖКА
Книжка для найширшого кола читачів, для всіх освічених людей, які слідкують за новинами та багато читають, але через специфіку подачі інформації бачать лише негативний бік. Проте готові поставити це переконання під сумнів.

ЧОМУ ЦЯ КНИЖКА

У книжці Ганс Рослінг із допомогою співавторів Уля Рослінга та Анни Рослінг-Рьонлюнд показує помилки нашого сприйняття, дає інструменти, щоб розпізнати невиправдані узагальнення, заспокоїти ірраціональні страхи та сприймати життя на підставі фактів.
 
Відгуки читачів:
 
29.11.2021 • vitalis
Хоча ця книга дещо зациклена саме на 10 фактах, а у певних моментах розповідь аж надто затягнута, проте зміст і основна ідея книги - безсумнівно дуже і дуже вартісні. На досить простих (з точки зору можливості перевірки) прикладах автори показують те, що, власне, більшість людей не ладна збагнути за всеосяжним інформаційним шумом про різноманітні "зради". Особливо цікаво читати, коли старший автор приправляє текст розповідями з свого життєвого досвіду. Книга безсумнівно варта для прочитання. Дозволяє осягнути масштаби двох основних питань - стану бідності у світі та глобальності хронічних "перемог".
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.