Тетяна Пономарьова » Берестецька битва 1651 року мовою документів: за матеріалами наукової спадщини І.К. Свєшнікова. Хрестоматія
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Берестецька битва 1651 року мовою документів: за матеріалами наукової спадщини І.К. Свєшнікова. Хрестоматія

Праця
Написано: 2005 року
Розділ: Історична
Твір додано: 28.03.2018
Твір змінено: 28.03.2018
Завантажити: djvu (27 МБ)
Опис: Виткалов В.Г., Пономарьова Т.О.

Берестецька битва 1651 року мовою документів: за матеріалами наукової спадщини І.К. Свєшнікова. Хрестоматія. - Рівне: РДГУ, 2005. - 404 с.

ISBN 966-602-056-4.

У представленій роботі здійснено спробу відтворити підготовку та хід Берестецької битви 1651 року як визначної події національно-визвольної війни (1648-1657 рр.) під проводом Б.Хмельницького за допомогою численних архівних документів, зокрема листування польської та української керівної верхівки, приватних і урядових осіб, зізнань полонених, а також розглянути зазначену подію на підставі наявних історичних джерел - щоденників, літописів, спогадів, записок тощо, праць істориків - сучасників битви і прослідкувати відгомін подій, пов’язаних із Берестечком в історіографії XVIII-XX століть, зразках народної творчості, іконографічних джерелах та археологічних знахідках.
Значна частина матеріалу вперше у такому контексті вводиться до наукового обігу.
Для викладачів історії, народознавства, краєзнавства, зарубіжної і української культури; учнів і студентів середніх, середніх спеціальних і вищих навчальних закладів та усіх тих, хто цікавиться вітчизняною історією.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.