Володимир Полторак » Адам Чайковський у чотирикутнику Париж-Стамбул-Петербург-Варшава
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Адам Чайковський у чотирикутнику Париж-Стамбул-Петербург-Варшава

Стаття
Написано: 2013 року
Розділ: Історична
Твір додано: 28.04.2014
Твір змінено: 28.04.2014
Завантажити: pdf див. (354.7 КБ)
Опис: Чорноморська минувшина. Записки Відділу історії козацтва на Півдні України: 3бірник наукових праць / Ред. кол.: Смолій В. А. (гол. кол.), Бачинська О. А. (відп. ред.), Вінцковський Т. С., Гончарук Т. Г. (відп. секр.), Гуржій О. І., Дзиговський О. М., Діанова Н. М., Кульчицький С. В., Кушнір В. Г., Леп’явко С. А., Мисечко А. І., Мулява В. С., Новікова Л. В. (ред. англ. тексту), Полторак В. М., Середа О. Г., Чухліб Т. В., Цисельський Т., Шакул К. Науково-дослідний інститут козацтва Інституту історії України НАН України. – Вип. 8. – Одеса: СПД Бровкін О.В., 2013. – 216 с.

У статті на основі опублікованих документів з’ясовані основні віхи життя сина відомого політичного діяча ХІХ ст. Михайла Чайковського – Адама. Його біографія дає можливість уточнити та дослідити невідомі сторінки життя та діяльності самого М.Чайковського (Садик-паші). Народившись в Парижі, отримавши освіту у Франції та взявши участь у франко-прусській війні на її боці, військову кар’єру Адам Чайковський розпочав у Стамбулі. Прослуживши майже півтора десятки років в османській армії, він продовжив кар’єру в російській армії – дослужився до рангу генерал-майора і вийшов у відставку. Опинившись в Сімферополі, він на схилі свого життя у 78 років був пограбований більшовиками – кінець життя зустрів скоріш за все у Варшаві – хоча достеменних відомостей про це в нашому розпорядженні немає. Доля цієї людини в умовах геополітичних трансформацій другої половини ХІХ – початку ХХ ст. показова і авантюрна водночас.

Ключові слова: Адам Чайковський (Тимур-бей), Михайло Чайковський (Садик-паша), Владислав Чайковський (Музафер-паша), Іван Брюховецький.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.