Тамара Полещук » Образ України в російській громадській думці другої половини XIX ст. (на прикладі наукової і публіцистичної спадщини Олександра Пипіна)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Образ України в російській громадській думці другої половини XIX ст. (на прикладі наукової і публіцистичної спадщини Олександра Пипіна)

Стаття
Написано: 2002 року
Розділ: Публіцистика
Твір додано: 14.06.2012
Твір змінено: 25.06.2013
Завантажити: pdf див. (1 МБ)
Опис: Полещук, Тамара. Образ України в російській громадській думці другої половини ХІХ ст. (на прикладі наукової і публіцистичної спадщини Олександра Пипіна) // Вісник Львівського університету. Серія історична. — Випуск 37. — Част. 1. — Львів, 2002. — С. 396-409

З виникненням етнічно визначеного російського націоналізму в середині ХІХ ст. українське питання стало ключовою проблемою російської ідентичності. Творча спадщина літературного критика та історика культури Олександра Пипіна дозволяє дослідити сприймання України ліберальною громадською думкою Росії другої половини ХІХ ст. Учений проявляв значний інтерес до питань історії, етнографії, мови та літератури українців. Українознавчі дослідження, підтримка українського національного руху й культури здобули йому в громадській думці репутацію "українофіла". Однак Україну він сприймав як частину російського державного організму, а її культуру - як складову спільної для всіх східних слов'ян "загальноросійської" ("общерусской") культури. Олександр Пипін не бачив загрози сеператизму в українському русі, бо, видається, до кінця не усвідомлював, що насправді відбувається процес формування нової нації.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.