Вікторія Пількевич » Культурні та природні пам’ятки Китаю у Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Культурні та природні пам’ятки Китаю у Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 18.03.2024
Твір змінено: 18.03.2024
Завантажити: pdf див. (163.4 КБ)
Опис: Етнічна історія народів Європи: Збірник наукових праць. Випуск 68. – К., 2022.


Захист, охорона, популяризація своєї культури набуває актуальності у зв’язку з небезпекою війн, збройних втручань, природніх лих, великих туристичних потоків, активній перебудові міст тощо. Тому важливим питанням є збереження світової спадщини людства під егідою ЮНЕСКО, в роботі якої відзначено прийняття Конвенції по охорону культурної та природньої спадщини людства у 1972 році, створення Комітету всесвітньої спадщини та, врешті, формування Списку всесвітньої спадщини, моніторинг за станом об’єктів, внесених в даний перелік, включення нових пам’яток та виключення зі Списку. Китай долучився до спільної роботи щодо захисту всесвітньої спадщини людства, по суті, з 1985 року, прийнявши вищезазначену Конвенцію. Неодноразово країна ставала членом Комітету всесвітньої спадщини (1991–1997, 1999–2005, 2007–2011, 2017–2021). У статті наведений перелік китайських культурних і природніх пам’яток у Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. На сьогоднішній день їх налічується 56.

В роботі висвітлена співпраця Китаю та ЮНЕСКО в напрямку збереження світової спадщини, яка включає в себе різноманітні проекти, заходи, обмін досвідом з іншими країнами, вирішення таких питань, як консервація, реставрація, автентичність, цілісність, принципи та процес збереження, культурне різноманіття, архівна документація та інформаційні матеріали, реконструкція, менеджмент, презентація, туристичний менеджмент, навчання.

Відзначено внесок Китаю у збереження культурної та природньої спадщини, заходи країни щодо покращення охорони пам’яток, спільні дії з іншими державами для захисту світового надбання. Визначено перспективи співробітництва КНР та ЮНЕСКО щодо номінування нових об’єктів для включення у Список всесвітньої спадщини.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.