Леонід Перфецький » Україна у боротьбі
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Україна у боротьбі

Комікс
Написано: 1953 року
Розділ: Художня
Твір додано: 26.06.2009
Твір змінено: 15.07.2010
Завантажити: pdf див. (4.3 МБ)
Опис: Твоїй увазі пропонується історія в малюнках «Україна в боротьбі», яка познайомить Тебе зі сторінками боротьби нашого народу під час Другої світової війни.

Вперше цей художній твір побачив світ у далекому 1953 році в щоденній газеті «Америка» (Філадельфія, США). На початку 1970-х років видавництво «Америка» дозволило передрук серії малюнків у журналі «Крилаті», що видається Світовою Управою Спілки Української Молоді (СУМ). І вже через 25 років, після останнього видання, управління у справах сім'ї, молоді та спорту Тернопільської обласної державної адміністрації спільно із журналом „Крилаті" вперше за роки незалежності здійснює перевидання «України в боротьбі».

Ми свідомі того, що окремі коментарі й малюнки можуть мати неоднозначне трактування, але нагадаємо, що цей художній твір було створено в той час, коли на українських землях ще тривала збройна боротьба нашого народу проти радянських поневолювачів. Зважаючи на те, що перевидання здійснюється на основі видання 1971-1972 років, ми дозволили собі зробити незначне літературне редагування, щоб максимально наблизити текст до норм сучасної літературної мови, зберігаючи при цьому авторський стиль.

Автором цього твору є визначний український митець Леонід Перфецький. Його життєвий шлях був тісно пов'язаний із військом, адже у 1917-1921 роках він був учасником визвольних змагань у складі Української Армії, а під час Другої світової війни Перфецький перебував у лавах дивізії «Галичина». Водночас Леонід Перфецький навчався у художніх академіях Кракова та Парижа і здобув славу визначного українського баталіста.

Сьогоднішнє перевидання історії в малюнках «Україна в боротьбі» (авторська назва «Україна в боротьбі з наїзниками») є унікальним історичним, мистецьким та виховним виданням і здійснюється в рамках проекту «Наша спадщина», який реалізує управління у справах сім'ї, молоді та спорту Тернопільської облдержадміністрації на підтримку та розвиток історичного, культурно-мистецького та духовного надбання українського народу.

Це видання ми присвячуємо 100-літтю з дня народження Командира УПА Тараса Чупринки-Романа Шухевича та 65-й річниці з дня створення УПА.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.