Сергій Олегович Павленко » Іван Мазепа. Догетьманський період
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Іван Мазепа. Догетьманський період

Праця
Написано: 2020 року
Розділ: Історична
Твір додано: 06.01.2025
Твір змінено: 10.01.2025
Завантажити: pdf див. (8.2 МБ)
Опис: Павленко, Сергій.
Іван Мазепа. Догетьманський період / Сергій Павленко. – Київ: Мистецтво, 2020. – 263 с.: іл. — Укр. мова.
ISBN 978-966-577-289-7


У книзі відомого дослідника Гетьманщини уперше детально досліджено-описано догетьманський період життєпису Івана Мазепи. становлення відомого державного діяча відбулося у вирі подій, колізій.

Автор на основі документальних джерел доводить, що майбутній гетьман народився не 20 березня, а 11 вересня 1639 р. Рід Мазеп-шляхтичів веде своє походження із ХV століття, у ньому були козацькі ватажки, отамани. У домі батька, козацького дипломата і білоцерківського підстарости, у 1663 р. гостював польський король Ян Казимир. Автор детально дослідив сюжет любовної інтриги, завдяки якій І.Мазепа став героєм багатьох поем, драм, повістей та романів, живописних картин. Під час служби у гетьмана П.Дорошенка у 1672 р. І.Мазепа із залогою охороняв як Чигирин, так і Крехівський монастир на Львівщині, очолював дипломатичні місії. Дипломатичний хист майбутнього правителя України проявився у Батурині, де він став довіреною особою гетьмана І.Самойловича і відстоював щороку державницькі інтереси Гетьманщини у Москві. І.Мазепа був активним учасником та організатором виборів київського митрополита у 1685 р. Завдяки йому українське духовенство всупереч вимогам Москви обрало духовним лідером Г.Четвертинського, не схвалило неканонічний перехід Київської митрополії до Московського патріархату, а висловило у цьому зв’язку зауваги й протести. У Москві генеральний осавул відстоював інтереси Батурина, який не хотів підписання у 1686 р. Вічного миру.

Автор уперше знайомить читачів із першими меценатськими спробами старшини, його підприємницькими проєктами, опікою над дітьми гетьмана І.Самойловича. У студії спростовано міфи про те, що І.Мазепа був головним винуватцем падіння свого патрона, дав хабар на гетьманство царедворцю В.Голіцину.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
Пов'язані автори:
Мазепа Іван
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.