Борис Парахонський » Онтологія війни і миру: безпека, стратегія, смисл
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Онтологія війни і миру: безпека, стратегія, смисл

Праця
Написано: 2019 року
Джерело: niss.gov.ua
Розділ: Наукова
Твір додано: 19.10.2020
Твір змінено: 10.12.2022
Завантажити: pdf див. (2.9 МБ)
Опис: Монографію присвячено проблемам онтології війни і миру в контексті досвіду України у протидії російській гібридній війні, яка стала довгостроковим чинником деструктивних впливів на українську політичну, економічну та соціальну реальність. Агресивні дії РФ спричиняють руйнівні наслідки для системи світового порядку та міжнародної безпеки, є головним чинником дестабілізації безпекового середовища в регіональному оточенні України.

У праці сутність війни і миру розкривається через стратегічну та безпекову парадигми, із включенням різнорівневої взаємодії когнітивних смислів. Семантика концептів війни і миру, проблеми соціально-політичної онтології, опис глобального й регіонального стратегічного середовища, стратегічна культура та її зв’язок з дискурсом влади, роль ідентичності та мови війни і, нарешті, стратегія перемоги – стислий перелік питань, що розглядаються в книзі. Автори спираються на припущення про зв’язок онтологічних моделей із сучасними способами ведення воєнних дій, зокрема про зв’язок гібридної війни з логікою постмодерністського релятивізму і загальною боротьбою із владним порядком. Окрему увагу приділено ролі політики ідентичності та аналізові когнітивного виміру гібридних конфліктів.

Для науковців і широкого читацького загалу.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
Пов'язані твори:
Рецензія на монографію Бориса Парахонського та Галини Яворської «Онтологія війни і миру: безпека, стратегія, смисл» (авт. Дмитро Дубов) Наук. Рецензія
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.