Олександр Осіпян » Етнічна та конфесійна ідентичності у формуванні міських «націй» Львова в другій половині xiv – першій половині xv ст. («Вірмени» і «татари»)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Етнічна та конфесійна ідентичності у формуванні міських «націй» Львова в другій половині xiv – першій половині xv ст. («Вірмени» і «татари»)

Стаття
Написано: 2015 року
Розділ: Історична
Твір додано: 22.09.2019
Твір змінено: 22.09.2019
Завантажити: pdf див. (234.3 КБ)
Опис: Осіпян О. Етнічна та конфесійна ідентичності у формуванні міських «націй» Львова в другій половині XIV- першій половині XV ст.(«вірмени», «татари») / Олександр Осіпян // Наукові записки УКУ. – 2015. – Ч. 7 : Історія, вип. 2. - С. 99-125.
Abstract:
На підставі аналізу імен та ідентифікаторів «вірменин» і «татарин» в актових книгах Львова зроблено висновок, що приналежність до певної міської «нації» обумовлювалася належністю до релігійної громади. Релігійні конверсії були поширеним явищем і призводили як до переходу з однієї «нації» (юрисдикції) до іншої, так і до зміни ідентичности. У статті широко застосовано компаративний підхід – ситуація у Львові порівнюється з одночасними процесами, які відбувалися з тюркомовними кочівниками в Криму, Великому князівстві Литовському, Угорщині та Туркестані.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.