Ігор Опря » «Покарати неможна помилувати»: практика переслідування євангельський віруючих у судовому порядку в Російській імперії в кінці ХІХ – на початку ХХ ст.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

«Покарати неможна помилувати»: практика переслідування євангельський віруючих у судовому порядку в Російській імперії в кінці ХІХ – на початку ХХ ст.

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 07.07.2020
Твір змінено: 07.07.2020
Завантажити: pdf див. (454.7 КБ)
Опис: Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2019. – Вип. 141 (2). Ч. 1. Історичні науки.


Досліджено правові умови діяльності віруючих євангельських конфесій у Російській імперії в кінці ХІХ – на початку ХХ ст., визначено причини та підстави їхнього переслідування у судовому порядку. З’ясовано, що у 1894 р. було прийнято ряд нормативних документів, які погіршили правове становище віруючих цих конфесій, дали можливість для переслідування їх у судовому порядку та стали основою нової хвилі репресій проти них. Встановлено, що розбіжності у ставленні до протестантів різних гілок влади породжували появу нормативних актів, які суперечили один одному. Суперечливість законодавства, давала місцевій адміністрації можливість зарахувати представників будь-якої релігійної громади до особливо шкідливих елементів та покарати їх. З іншого боку, існуюче законодавство давало можливість євангельським віруючим відстояти свої права при подачі апеляцій.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.