Михайло Омелянович-Павленко » Чотар У.Г.А. Кочуржук із Надвірної лицар Українського Залізного Хреста за Зимовий Похід (6.XII.1919 – 6.V.1920)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Чотар У.Г.А. Кочуржук із Надвірної лицар Українського Залізного Хреста за Зимовий Похід (6.XII.1919 – 6.V.1920)

Нарис
Написано: 1941 року
Розділ: Історична
Додав: balik2
Твір додано: 13.10.2023
Твір змінено: 14.10.2023
Завантажити: pdf див. (11.3 МБ)
Опис: ЗАМІСЦЬ ПЕРЕДМОВИ.
В наступній статті — спогаді Автор підносить важливе питання, а саме: він акцентує ролю молодих старшин, що їм долею судитиметься стати у війні близько-близько до начальника.
Таких посад у військовому арґанізмі є немало: вони, так сказати б, домальовують саму постать начальника, бо власне через них дискретним флюідом — від центра до периферії й навпаки — переходить багато дечого, що його сувора військова карність не припускає шляхом формальним переходити.
Сказане автор ілюструє конкретним прикладом з життя молодого старшини, що в добрі й злі часи (1919—1920) ніколи не покидає свойого начальника, а врешті платить за посвятне відношення до своїх повинностей молодечим життям.
Відзнака Українського Залізного Хреста та глибокий пієтизм, з яким автор передає українській молоді оповідання про чотаря Кочуржука з Надвірної, що впав в бою за національну справу — хай буде знаком глибокої пошани до цього Героя!
Свою статтю-спомин автор присвячує Українській Молоді, що завжди відзначалося добрими прикметами.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.