Володимир Омельчук » Участь козацької старшини в обранні архімандрита Києво-Печерської лаври за правління К. Розумовського
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Участь козацької старшини в обранні архімандрита Києво-Печерської лаври за правління К. Розумовського

Стаття
Написано: 2016 року
Розділ: Історична
Твір додано: 10.11.2017
Твір змінено: 10.11.2017
Завантажити: pdf див. (103.8 КБ)
Опис: Науковий вісник Національного музею історії України. Зб. наук. пр.: у двох частинах. Випуск 1. Частина перша. / Відп. ред. Б.К. Патриляк. – К.: Національний музей історії України, 2016. – 316 с.

У статті досліджуються особливості участі козацької старшини в обранні архімандрита Києво-Печерської лаври за правління К. Розумовського. Автор звернув увагу на намагання К. Розумовського та його оточення повернути прерогативи Гетьмана та козацьких адміністративно-судових органів у церковній сфері. Ця участь, попри свій формальний характер, засвідчувала зростання статусу козацького керівника та легітимізувала його роль у політико-правовій моделі Гетьманату. Козацька старшина брала участь у обранні лаврських архімандритів Луки Білоусовича та Зосими Валькевича. Традиція легітимізації очільником держави обрання церковних ієрархів у Гетьманаті почала формуватися вже на початку Національної революції середини ХVІІ ст. Тісні зв’язки козацької старшини із духовенством зумовлювали жваве обговорювання нею наболілих церковних проблем. Не випадково, обмеження права на вільне обрання духовних осіб російською владою викликало неабиякий суспільний резонанс у середовищі української еліти.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.