автор невідомий » Про початок пройменування козаків (початок, переклад на сучасну українську)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Про початок пройменування козаків (початок, переклад на сучасну українську)

Документ
Розділ: Історична
Твір додано: 29.08.2010
Твір змінено: 29.08.2010
Завантажити: pdf див. (99.8 КБ)
Опис: Рукопис взято з сайту "Дом живоначальной Троицы" Свято‐Троїцької Сергієвої Лаври. Як видно з печатки на одній з перших сторінок рукопису, він зберігався у бібліотеці Московської духовної академії.

Головний сюжет рукопису – боротьба козаків під керівництвом Б. Хмельницького проти Польщі. Розповідь обривається перед смертю Богдана Хмельницького: можливо, саме у цей час вона була написана. За деякими даними, шрифт рукопису – напівустав київського типу, який виходить із вжитку в XVII ст. Деякі інші особливості тексту також дають підставу стверджувати, що автор був українцем.

Версія про походження козаків, викладена у рукописі, зараз не підтримується. Проте вона була загальноприйнята у свій час, її можна зустріти в кількох інших творах козацьких істориків. Тому вона, безперечно, також заслуговує на увагу і ретельне дослідження. Принаймні, першоджерел такої давності у дослідників козацтва є дуже мало.

Даний рукопис був серед джерел, на які історик Д.Н. Бантиш‐Каменський (1788-1850) опирався при написанні своєї книги "Історія Малої Росії".
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.