Сергій Небрат » Погребения ингульской катакомбной культуры с костями животных (рос.)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Погребения ингульской катакомбной культуры с костями животных (рос.)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 16.07.2021
Твір змінено: 16.07.2021
Завантажити: pdf див. (726.9 КБ)
Опис: Вісник Маріупольського державного університету. Серія: Історія. Політологія. – 2016. – Вип. 17.


Статтю присвячено похованням інгульської катакомбної культури Північного Причорномор’я, в яких були виявлені рештки жертовних тварин. Таких поховань було виявлено небагато: питома вага – 8,2% від усіх відомих автору могил інгульської культури. Вони майже нічим не відрізнялись із загального масиву. Найбільша кількість комплексів з таким поховальним приданим походить з курганів Нижньої течії Дніпра, басейну Інгульця та Дніпро-Молочанського межиріччя.

Похованого майже ніколи не супроводжувала ціла туша тварини. Як правило розміщувалися черепи, щелепи, лопатки або тільки частини кінцівок домашніх тварин. За уявленнями первісних людей, частина символізувала ціле. Немає підстав говорити що традиція розміщення решток жертовних тварин в похованні була запозичена від катакомбних племен Сіверського Дінця та Дону.

Варто зазначити, що кістки тварин чомусь не зустрічалися в заможних похованнях з курганів на р. Молочна. Використання жертовної тварини в поховальному обряді навряд вказувало на високий соціальний стан померлого. Можна припустити, що тварина в контексті поховального обряду виконувала іншу роль. Повністю зрозуміти її зараз майже неможливо.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.