Дмитро Наулко » Османсько-бразильські відносини 1858–1919 рр.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Османсько-бразильські відносини 1858–1919 рр.

Стаття
Написано: 2023 року
Розділ: Історична
Твір додано: 17.08.2023
Твір змінено: 17.08.2023
Завантажити: pdf див. (1004.3 КБ)
Опис: ЄВРОПЕЙСЬКІ ІСТОРИЧНІ СТУДІЇ. - 2023. - № 24.


Анотація. У статті розглядається комплекс османсько-бразильських відносин у період 1858–1919 рр. на основі всебічного аналізу доступних опублікованих джерел, та наукового доробку вчених. Досліджується динаміка, розвиток та еволюція двосторонніх відносин протягом вищезазначеного періоду.

Метою статті є дослідження передумов та причин встановлення дипломатичних відносин, еволюції двосторонніх відносин Османської імперії та Бразилії, висвітлення загальних особливості діяльності бразильських дипломатичних установ на території Османської імперії та османських дипломатичних установ на території Бразилії.

Методи дослідження. Методологічну основу статті складають принципи історизму, цілісності та методи аналізу, синтезу. Із конкретно наукових – проблемно-хронологічний та порівняльно-історичний, а також статистичний.

Наукова новизна статті полягає в тому, що вперше висвітлено еволюцію відносин між Османською імперією та Бразилією, сформульовано теоретичні оцінки інтересів Османської імперії до Бразилії та Бразилії до Османської імперії, окреслено місце Бразилії в османській зовнішній політиці в обраний в дослідженні період.

Автор доходить висновку, що в силу різноманітних юридичних колізій та відсутності політичної волі, враховуючи наявність двостороннього договору про встановлення дипломатичних відносин, діяльність дипломатичних установ була вкрай ускладнена, що не сприяло інтенсифікації двосторонніх відносин. Сформульовано теоретичну оцінку інтересів Османської імперії в Бразилії та Бразилії в Османській імперії. Виявлено, що візити бразильського імператора Педру ІІ до володінь Османської імперії не носили політичного інтересу, а були спрямовані в першу чергу на задоволення його особистих амбіцій. Також уточнено, що візити бразильського імператора мали безпосередній вплив на зростання обізнаності в першу чергу немусульманського населення Османської імперії про Американський континент та можливість еміграції задля покращення соціального положення. Встановлено негативний вплив міграційного чинника на двосторонні відносини.

Ключові слова: дипломатичні відносини, Османська імперія, Бразилія, дипломатія, міжнародні відносини.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.