Наукове товариство імені Шевченка » Записки. Том 162. Збірник філологічної секції
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Записки. Том 162. Збірник філологічної секції

Праця
Написано: 1954 року
Розділ: Наукова
Додав: balik2
Твір додано: 08.10.2013
Твір змінено: 27.01.2016
Завантажити: djvu (1.2 МБ)
Опис: Філологічна Секція випускає збірник двох праць з української діялектології, що є вислідом довголітніх дослідів в над-прутському говорі та на пограниччі надсянського. Обі праці були затверджені до видання в 1947 p., а запізнились тільки через невідрадні повоєнні умовини та технічні причини.

Д-р Кость Кисілевський описав на підставі своїх мандрівок та збірних експедицій між 1919-1940 pp. говір, що досі був знаний під назвою покутсько-буковинського. Томутцо він займає басейн середнього Прута, автор надав йому нову назву: надпрутський. В праці описав його прикмети, перевів розмежування двох його гнізд, східнього, зближеного до гуцульського, та західнього, що ґравітує до наддністрянського. Жива народна мова в дії, на перехрестях її різних говорів і говірок, біг ізоглос, їх кривини, острови й випусти — є основою цієї праці.

Д-р Марія Пшеп’юрська-Овчаренко описала пограниччя надсянського говору на основі своїх екскурсій з 1937-40 pp., окреслила біг ізоглос, що характеризують експансію надсянських прикмет в різних напрямах та схрещуються у мішані типи.
До обох праць додано оригінальні карти роботи Григора Колодія.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.