Антон Муравейник » Територіальна оборона України. Історія, сучасний стан та майбутнє
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Територіальна оборона України. Історія, сучасний стан та майбутнє

Праця
Написано: 2021 року
Розділ: Військова
Твір додано: 20.10.2023
Твір змінено: 01.01.2024
Завантажити: pdf див. (6.2 МБ)
Опис: Дослідження містить інформацію про історію розвитку і становлення системи територіальної оборони України від моменту набуття нею незалежності до сьогодні. Також вивчено альтернативні концепції подальшого розвитку тероборони, актуальні станом на першу половину 2021 року. В якості рекомендацій представлено універсальний алгоритм визначення актуальних та перспективних завдань для тероборони, а також розроблено перелік принципів, дотримання яких, на думку авторів, дасть змогу стати їй більш дієздатною.

У межах історичного екскурсу досліджено початкові етапи створення тероборони, період бойового застосування її частин і кілька спроб реформування системи ТрО.

Крім того, вивчено та згруповано актуальні проблеми системи ТрО, притаманні їй у 2021 році, головними з яких залишаються:
• низький рівень фінансування та матеріально-технічного забезпечення;
• відсутність фондів (приміщень, територій тощо) та транспорту;
• брак людських ресурсів;
• особливості формування територіального резерву;
• деякі з наслідків адміністративної реформи;
• відсутність сталої системи оповіщення резервістів;
• неефективні процеси і процедури.

Під час вивчення концепцій подальшого розвитку тероборони проаналізовано законопроєкти №4504 «Про територіальну оборону України» та №5557 «Про основи національного спротиву», незважаючи на те, що на момент публікації дослідження останній уже було прийнято та підписано Президентом України. Політичні аспекти процесу подання, розгляду та голосування за проєктами законів не розглядалися, так само як і не надавалася якісна оцінка жодному з них.

Наданий у рекомендаціях алгоритм відбиває погляд авторів дослідження на спосіб визначення місця тероборони у системі національної безпеки та оборони України включно з порядком формування переліку завдань. У цьому процесі пропонується ґрунтуватися на вивченні дійсних та потенційних загроз, а також здійснювати регулярний їхній перегляд.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.