Іван Мозговий » Неоплатонізм і патристика, або Світло в присмерках великої цивілізації
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Неоплатонізм і патристика, або Світло в присмерках великої цивілізації

Праця
Написано: 2009 року
Розділ: Наукова
Твір додано: 23.09.2015
Твір змінено: 23.09.2015
Завантажити: pdf див. (28 МБ)
Опис: В ілюстрованій монографії на тлі драматичних соціально-політичних та культурних колізій розкривається суперечливий і багатоплановий процес релігійно-філософського розвитку в добу присмерків і падіння греко-римської цивілізації. З’ясовуються передумови виникнення, утвердження й еволюції неоплатонізму (ІІІ-VІ ст.) як неперевершеного філософського вчення Античності й Середньовіччя та процес його освоєння представниками християнського богослов’я. Аналізується проблема богошукання у
творчості стародавніх мудреців, простежуються основні напрямки “освячення” елліністичного теоретизування, використання його ідей, методів і понятійного апарата отцями церкви з метою філософськогообґрунтування християнства. Осмислюється роль філософської спадщини Античності в духовному розвитку народів Європи й Близького Сходу. У книзі представлений “каталог” 1 240 античних філософів і 729 отців церкви.
Книга розрахована на просвітян, науковців, учителів, богословів, студентів, усіх, хто цікавиться питаннями історії філософії, релігії й культури.

Мозговий, І.П. Неоплатонізм і патристика, або Світло в присмерках великої цивілізації [Текст]: монографія / Іван Мозговий. – Суми: ДВНЗ «УАБС НБУ», 2009. – 471 с.
ISBN 978-966-8958-41-0
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.