Федір Моргун » Хто і де зірвав бліцкриг?
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Хто і де зірвав бліцкриг?

Праця
Написано: 2006 року
Розділ: Історична
Твір додано: 24.03.2013
Твір змінено: 24.03.2013
Завантажити: fb2.zip (1.7 МБ)
Опис: Друга світова — Велика Вітчизняна війна — центральна подія XX століття, наше недавнє минуле, про яке ми знаємо далеко не все. Численні шеренги радянських воєначальників, авторів мемуарів та істориків у своїх книгах, повторюючи Сталіна, твердять про грандіозні переваги вермахту у танках, літаках, гарматах та живій силі, про раптовий напад Гітлера тощо. Ця брехня виливається на читачів ось уже понад 60 років.
«Хто і де зірвав бліцкриг?» Федора Моргуна — історико-публіцистична праця очевидця й учасника тих подій, в якій на основі фактів, чесного і неупередженого їх аналізу доводиться вина Сталіна в розгромі Червоної Армії у 1941 році, утих жахах, з якими зітнулися народи України, Білорусі, Молдови, Прибалтики і Росії до Ленінграда і Москви. Ця книга — короткий виклад монографічного дослідження автора «Прокляття війні» — льодяний, витверезний душ. Автор підлітком пережив фашистську окупацію, потім — рядовий, сержант І Українського фронту, тричі поранений, полковник у відставці, відомий письменник-публіцист, політичний і державний діяч, доктор сільськогосподарських наук, академік Української академії аграрних наук, перший міністр новоствореного в СРСР Державного комітету з охорони природи (1988–1989 pp.). Він глибоко переосмислює причини війни, роздумує про трагедію України та народів інших країн у минулому столітті, про змову Сталіна з Гітлером для підготовки і розв'язання Другої світової війни. Закликає політиків і людей усього світу об'єднати зусилля і не допустити пожеж нових воєн — ані в світовому, ані в локальному масштабах.
Радить ужити невідкладних заходів для запобігання екологічній катастрофі, яка стрімко наближається і загрожує всій планеті. Водночас підкреслює, що для успішного вирішення питань охорони довкілля на планеті Земля необхідно всього-на-всього 7–8 відсотків бюджету економічно розвинених держав. Саме цю проблему, — наголошує Ф. Моргун, — повинні першочергово розв'язувати уряди провідних країн, а не продовжувати згубну гонку озброєнь, тупиковий курс на тотальне взаємознищення.
Автором передмови є київський міський голова Олександр Омельченко, а післяслова — учасник оборони Києва, письменник Павло Загребельний.
Книга адресована широкому колу читачів.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.