Микола Морарь » Внутрішньополітична консолідація як умова розвитку української нації
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Внутрішньополітична консолідація як умова розвитку української нації

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 24.05.2022
Твір змінено: 24.05.2022
Завантажити: pdf див. (1.6 МБ)
Опис: Гілея: науковий вісник. Збірник наукових праць. – К., 2016. – Вип. 107 (4).


Досліджуються та визначаються основні напрямки внутрішньополітичної консолідації як умови розвитку української нації. Підкреслюється, що уперше за роки незалежності постало завдання зміцнення незалежної держави, збереження стабільності і міжнаціональної згоди. Визначальну роль у цьому процесі повинна відіграти внутрішньополітична консолідація яка покликана забезпечити необхідну згуртованість та національну єдність української нації, а також інтеграцію національних меншин до її складу при збережені та розвитку їх етнокультурних особливостей.

Аналізується стан та перспективи розвитку національної ідеї. В цьому контексті робиться висновок, що українська національна ідея в останні роки стала предметом спекуляції з боку політичної еліти та лідерів і не приводить та й не може привести до консолідації політичних сил. Суспільство, держава повинні мати об’єднуючу ідею, цінності. Протягом багатьох століть такою об’єднуючою ідеєю була незалежність. Але ця ідея продовжувалася до тих пір, поки незалежність не стала реальністю.

Сьогодні необхідна ідея, яка б організувала суспільство на створення якісно нового рівня життя. Оскільки мало мати власні кордони, герб, гімн, прапор, парламент, президента. Життя повинно покращуватися, але покращуватися для всіх. Це повинно стати тією об’єднуючою ідеєю для політичної еліти та народу, яку однакового сприймали б і в Києві, й у Львові, й у Мелітополі.

Актуалізується та обґрунтовується необхідність формування консолідаційної ідеології, відтворення системи цінностей, які б об’єднували учасників політичного процесу, здатних консолідувати українську громаду і привести український народ до злагоди і процвітання.

На наш погляд, ключовими цінностями національної ідеї повинні стати відчуття відповідальності за долю країни, патріотизм, гуманізм, демократія, соціальна справедливість, освіченість.

Існування суспільства неможливе без інтегруючої ідеї, цілісність якої визначається духовною, творчою діяльністю особистості. Тому в епоху глобалізації великого значення набуває національна ідея, яка стає мірилом духовності і разом з нею – світоглядним забезпеченням способу вільного існування особистості, несе його ключові цінності. Вироблення такої національної ідеї є для України справою надзвичайної ваги і актуальності, тому що власне на її основі повинні визначатися головні орієнтири і цінності розбудови держави.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.