Зміст: |
[натисніть, щоб розгорнути]
Перший гротеск, в якому читач, перенісшись у небесне царство, потрапляє на співку ангельського хору, яким диригує сам Саваоф. Як апостол Петро прогнівив царя небесного своєю раптовою появою і що відбувається після цього.
Другий гротеск, в якому цар Саваоф приймає імперіальських гостей і проголошує відповідь на їхнє послання. Імперіальці викривають світову небезпеку комунізму і просять царя небесного воскресити фюрерландського канцлера Тотенауера, винахідника «Патенту САС». Порушивши традиційний небесний нейтралітет, цар Саваоф погоджується сотворити чудо.
Третій гротеск, в якому засмучені прихильники покійного Тотенауера віддають небіжчикові останню шану. Несподівана поява сивобородого пустельника, який воскрешає мерця. Містер Ураніус уявляється вчасно і запевняє канцлера, що проти нього немає ніякої комуністичної змови.
Четвертий гротеск, в якому висловлюються найсуперечніші думки щодо воскрешения фюрерландського канцлера. Що заявляє канцлер кореспондентові журналу «Калейдоскоп». Таємниця квадратної голови. «Патент САС» – могутня зброя майбутньої армії роботів. Люди з штучними головами відзначатимуться небаченою безстрашністю.
П’ятий гротеск, в якому «Патент САС» викликає всілякі сумніви і побоювання, але реклама переборює все. Випадок з царем Навуходоносором і нагорода в сто імперіалів. Про чемпіона-боксера, про нежить і про сліпучі атракціони голих герлс, які прославляють веселими куплетами квадратні стандартні голови.
Шостий гротеск, в якому наводяться корисні відомості про деякі північноатлантичні країни. Як живуть бідні в сателітній державі Марципанії. Пусте подвір’я з випраною подертою білизною наштовхує на сумні роздуми. Жан та його дитинство. Чому Жан пішов міняти свою голову.
Сьомий гротеск, в якому розповідь звучить мінорно і закінчується трагічною розв’язкою. Даремно мати, яку терзають кошмари минулого, кличе блудного сина. Осінній вітер кидає пожовкле листя на двох жінок, що чекають Жана. Солдатська сурма кличе на смерть. Раптова поява страшного робота Жана, який вбиває свою матір.
Восьмий гротеск, в якому розповідь продовжується в репортажному тоні. Бунт народів. Розлютовані юрби спалюють на вогнищах імперіальські штучні голови, а в самій Імперіалії заводи, які виробляли «Патент САС», перетворюються на руїну. Таємна зустріч в Санбернарії, і гнівні слова канцлера Тотенауера. Імперіальські солдати вдираються в марципанію і впроваджують імперіальський спосіб життя.
Дев’ятий гротеск, в якому читач знов переноситься в небесне царство і дізнається про причини неуспіху «Патенту САС». Цар Саваоф відмовляється надати притулок знатним утікачам з Землі і відправляє їх на планету Перпетуа. Колишній фюрерландський канцлер Тотенауер одержує ангельські крила першого ступеня, і наша розповідь щасливо закінчується.
|