Людмила Мялковська » Стилістика художньої прози Валер'яна Підмогильного: лексико-семантичні поля, тропи, стилістичний синтаксис. Автореферат
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Стилістика художньої прози Валер'яна Підмогильного: лексико-семантичні поля, тропи, стилістичний синтаксис. Автореферат

Дисертація
Написано: 2001 року
Джерело: Машинопис тексту люб'язно надано його Автором.
Розділ: Наукова
Твір додано: 22.02.2021
Твір змінено: 17.03.2021
Завантажити: pdf див. (1 МБ)
Опис: Автореферат дисертації.
У дисертації здійснено аналіз ідіостилю В.Підмогильного за наявністю в художніх текстах концептуальних лексичних одиниць, що утворюють лексико-семантичні макрополя “місто” та “внутрішній світ людини”. Типові дієслівні та іменникові (генітивні) метафори з ключовими словами душа, серце, чуття, думка, а також місто, вулиця, будинки, ліхтарі; натовп, юрба формуються навколо ядерних сем “вогонь”, “вода”, “світло”, “звук”, “переміщення” та ін. У системі образно-стилістичних мовних засобів досліджуваної прози відзначено активність художніх дефініцій, сентенцій, що стосуються таких понять, як “життя”, “людина”, “кохання”, “думка”. Ускладнений книжний характер ідіостилю мотивує високу частотність абстрактних іменників на –ість у досліджуваних текстах. Відзначено взаємодію лексико-семантичних макрополів ”внутрішній стан людини” і “місто”.

Ключові слова: лексико-семантичне поле, взаємодія макрополів, сема, дієслівні метафори, генітивні метафори, порівняння, художні дефініції, метонімія, ідіостиль, книжність.
Пов'язані автори:
Підмогильний Валер'ян
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.