Оксана Маркєєва » Теоретичні підходи до державно-приватного партнерства у сфері національної безпеки
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Теоретичні підходи до державно-приватного партнерства у сфері національної безпеки

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 03.02.2025
Твір змінено: 03.02.2025
Завантажити: pdf див. (415.4 КБ)
Опис: Стратегічна панорама. – 2022. – №1.


У статті проаналізовано дослідження та їх особливості в галузі державно-приватного партнерства (ДПП) у безпековій сфері.

Метою статті є визначення проблемних питань теоретичних підходів до формування державно-приватного партнерства в забезпеченні національної безпеки та способів розвитку безпекового державно-приватного партнерства в Україні з урахуванням передового світового досвіду.

За результатами аналізу праць українських дослідників встановлено, що змістовні глибокі дослідження, які мають наукову та практичну значущість, з цієї проблематики поки що не проводилися. Це потребує переосмислення та актуалізації розвитку державно-приватного партнерства з огляду на необхідність виконання завдань щодо реалізації пріоритетів забезпечення національної безпеки, передбачених Стратегією національної безпеки України.

Зважаючи на особливості загроз національній безпеці та національним інтересам України, партнерство держави та приватного сектору в базових сферах національної безпеки потребує комплексного дослідження.

Національна безпека стає результатом колективних дій держави і суспільства, натомість механізми державно-приватного партнерства у сфері національної безпеки законодавством України не врегульовані. Створення правового підґрунтя та інституційне забезпечення є засадничими чинниками формування ефективної моделі державно-приватного партнерства у сфері безпеки.

Запровадження державно-приватного партнерства у військовій сфері, сферах оборони та військового будівництва, державної та громадської безпеки, кібербезпеки та цивільного захисту потребує значної підтримки держави.

За результатами дослідження зроблено висновки про те, що недержавний (приватний) сектор безпеки має стати невід’ємною частиною системи національної безпеки України. Підготовлено пропозиції щодо формування ефективної системи державно-приватного партнерства у безпековій сфері, передусім з удосконалення законодавчої бази щодо розвитку державно-приватного партнерства та спільного розроблення конкретних заходів.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.