Оксана Маркевич » Хорунжі Волинської губернії (1797–1832): традиції Речі Посполитої в імперських практиках адміністрування
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Хорунжі Волинської губернії (1797–1832): традиції Речі Посполитої в імперських практиках адміністрування

Стаття
Написано: 2023 року
Розділ: Історична
Твір додано: 13.10.2023
Твір змінено: 13.10.2023
Завантажити: pdf див. (658.4 КБ)
Опис: № 12 (2023): Інтермарум: історія, політика, культура

Анотація
Метою статті є аналіз причин збереження російською владою елементів польських адміністративних структур (на прикладі інституту хорунжого) як перехідного варіанту «вписування» новонабутих територій до загальноімперського контексту.

Методологія. Загальнонаукові методи (аналізу, синтезу, порівняння, узагальнення) застосовувались для збору інформації та її аналізу. Метод порівняння сприяв співставленню повноважень хорунжих у Речі Посполитій та Російській імперії.

Наукова новизна полягає в тому, що вперше на основі архівних матеріалів було проаналізовано діяльність хорунжих, а також зроблено висновки про їх місце в системі місцевого управління. Доведено, що ця посада, хоч і мала зв’язок з управлінською традицією Речі Посполитої, але у Російській імперії набувала іншого змісту і характеру повноважень. Зроблено аналіз персонального складу хорунжих, підраховано тривалість перебування на службі та можливості кар’єрного зростання.

Висновки. Хорунжі, поновлені у Волинській губернії за управління Павла І, виконували важливі та різнорідні завдання, що регулювалось спеціальними пропозиціями військових губернаторів. В такий спосіб влада підсилила місцеве управління, через виконання державних завдань намагалася інтегрували шляхту. Відсутність жалування спричинили часту зміну хорунжих, які використовували цю посаду як можливість подальшого кар’єрного зростання. Функціонування інституту хорунжих свідчило про лояльність частини еліти до імперії та готовності служити їй, що серед інших аспектів також стало причиною ліквідації відновлених верховною владою інституцій.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.