Іван Мамчур » Нас доля світами водила. Сторінки пережитого
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Нас доля світами водила. Сторінки пережитого

Спогади
Написано: 2009 року
Розділ: Історична
Твір додано: 10.01.2013
Твір змінено: 10.01.2013
Завантажити: pdf див. (1.1 МБ)
Опис: Автор книжки народився 17 травня 1925 p. y селянській родині Марти і Михайла Мамчурів. Освіту отримав спочатку в початковій школі в рідному селі, а згодом в польській школі у Брюховичах. У 1939 р. поступив у Державну Академічну з українською мовою навчання гімназію, але війна перекреслила усі плани юнака.

За часів німецької окупації вчився в гімназії, звідки в 1944 р. в юнацький вишкіл у Мальті, а потім вступив у ряди дивізії “Галичина", де пройшов підстаршинський вишкіл. Там ця подія співпала із закінченням війни. 3 приятелем Юліяном Волянським подалися в Україну, до Львова. Затриманий чекістами, був засуджений на тривале ув’язнення в Медвеж’єгорських та Кенгірських таборах ГУЛАГу.

Вийшов на волю 27 жовтня 1954 р. Навчався у вечірньому Будівельному технікумі, який закінчив з відзнакою в 1957 р. Далі навчався у Московському Інженерно-будівельному інституті. На Україну повернувся в 1960 p. i працював у Будівельному тресті Івано-Франківська під різними назвами аж до виходу на пенсію у 1991 р. 3 настанням Незалежності України став членом Товариства Політв’язнів, членом Галицького Братства колишніх вояків 1-ої дивізії Української наці-ональної Армії. До вимріяного Львова переїхав у 1998 р. Бере активну участь у громадянській роботі з відновлення пам’яток історії та культури рідного краю.

Мемуарна розповідь “Нас доля світами водила" — друга книжка Івана Мамчура.

Автор: Мамчур Іван
Видавництво: «АФІША»
Місце видання: Львів
Рік видання: 2009
Кількість сторінок: 368
 
Відгуки читачів:
 
18.01.2016 • Вітта
Твір описує дуже цікаве і не просте життя автора. Цікавий він тим, що можна ще перечитати події від перших вуст, зрозуміти ідеї воєнних часів, чому люди розділилися і яка доля спіткала тих - хто вибрав якийсь іший варіант життя.
З цим твором я познайомилися під час туристичної поїздки до м.Львів з Дніпропетровську. Відвідуючи тюрьму на Лонцького я і зустріла там автора цієї книги, який в свій 91 рік і досі відвідує це страшне місце, в якому обірвалося його щасливе майутнє через віру в українську незалежність.
Зізнюсь чесно, час від часу важко читати строки,де описано як хлопці в німецьких бушлатах проходили навчання, розумієш, що тебе шкільна історія вчила тому, що то були зрадники. Але перечитуючи від сторінки до сторінки розумієш сутність тієї боротьби. Сьогодні такі твори це скарби, які повиині пролити правду на окупаційний режим Росії.
Я хочу подякувати автору, він описує самотність і не розуміння свого призначення після таких тяжких мук. А призначення ваше Іван Михайлович, в тому щоб донести ту гірку правду до нас українців,які тільки но почали цінити ту незалежність і навіть не розуміли як тяжко вона нам далась.
Цей сідоволосий дідусь назавжди закарбується в моїй пам"яті як герой!
Іван Михайлович може Бог вас водив тими тяжкими світами тільки заради того,щоб донести до нас цю правду.Дякуємо вам за ваше терпіння!
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.