Ірина Малик » «Російський вектор» молодіжної політики так званої «ДНР» як деструктивний фактор у процесі безпечної реінтеграції
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

«Російський вектор» молодіжної політики так званої «ДНР» як деструктивний фактор у процесі безпечної реінтеграції

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 14.07.2022
Твір змінено: 14.07.2022
Завантажити: pdf див. (321.1 КБ)
Опис: Регіональні студії. – №24. – 2021.


Поява цього дослідження зумовлена політичною ситуацією у сучасній Україні та тими викликами, які виникли з огляду на втрату територіальної цілісності внаслідок російської агресії. Українські та європейські політики протягом останніх років пробують віднайти формулу, за якою стало б реальністю повернення окупованих Росією територій Донбасу, й от уже близько року в українському інформаційному просторі «поселилася» ідея «безпечної реінтеграції», основну тезу якої сформувала співавтор цієї ідеї та співрозробниця «Позиційного документу щодо інституційного забезпечення політики безпечної реінтеграції на Сході України»: «Ми маємо чути їх, вони мають чути нас». Тож об’єктом дослідження виступив не сам базовий документ, а інформаційний простір та інформаційна політика окупованих територій Донбасу; предметом дослідження – молодіжна політика так званої «ДНР» як маркер суспільно-політичних процесів у квазі-республіці. Про готовність української сторони до процесу «безпечної реінтеграції» говорять політики та журналісти, громадські діячі та лідери думок. Чи може цей процес сьогодні бути двостороннім? Яка позиція людей і влади «іншої сторони»?

Дослідження інформаційного простору окупованої частини Донецької області було проведено через виокремлення маркерів молодіжної політики так званої «ДНР». Для цього було: 1) проаналізовано та систематизовано нормативні документи, програми та заходи щодо патріотичного виховання та молодіжної політики у так званій «ДНР» (подано у вигляді таблиці); 2) методом систематизації контенту сайту «Міністерства молоді, спорту та туризму ДНР» окреслено діяльність «Російського центру ДНР» і проаналізовано запропоновану Центром Доктрину «Російський Донбас»; 3) проведено аналіз відеоконтенту, що відображає діяльність так званого голови «ДНР» Д.Пушиліна та встановлено пріоритетні напрями його інформаційної політики (систематизовано за допомогою графічного методу).

Встановлено, що інформаційний простір окупованих територій Донецької області повністю відповідає спрямуванню «російський вектор». Це підтверджено у доктрині «Російський Донбас», у відеоконтенті Д.Пушиліна й у нормативних документах, програмах і заходах, якими регламентуються патріотичне виховання та молодіжна політика у так званій «ДНР».
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.