Володимир Малик » Посол Урус-Шайтана
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Посол Урус-Шайтана

Роман
Написано: 1968 року
Розділ: Історична
Твір додано: 24.11.2007
Твір змінено: 11.05.2016
Завантажити: fb2.zip (510.2 КБ) txt див. (798.1 КБ) txt.zip (232.3 КБ)
Опис: До тетралогії В. Малика «Таємний посол» увійшли романи: «Посол Урус-шайтана» (1968 р.), «Фірман султана» (1969 р.), «Чорний вершник» (1976 р.) і «Шовковий шнурок» (1977 р.) Задум цього полотна виник у В. Малика під впливом відомої картини художника-реаліста І. Рєпіна «Запорожці пишуть листа турецькому султанові». Розглядаючи картину, письменник подумав: художник зобразив на полотні лише мить з життя цих мужніх захисників своєї землі. Якщо ж написати роман, то можна показати як вони жили, сіяли й збирали хліб, займались ремеслами, кохали, воювали зі своїми ворогами, страждали в неволі, гинули у війнах.

Перш, ніж приступити до написання роману, письменник багато працював в архівах, вивчав історичні документи.

В основу творів покладено реальні події російсько-турецької війни 1677—1778 років, а також наступного періоду аж до підписання Бахчисарайського мирного договору 1681 року. Ця війна ще відома під назвою Чигиринських походів.
 
Відгуки читачів:
 
21.03.2010 • vitalis
Загалом віраження від прочитання тетралоії «Таємний посол» досить двояке. З одного боку, звичайно ж, історична тематика, цікаві факти та гіпотези, героїка козаччини... Але з іншого - скупа, дуже прісна авторська мова, а ще до того враження, що класичний пригодницький роман (частину "бондіани" про агента 007?) переробили на український манір і запхали на кілька століть назад...
05.02.2010 • Rixter
Один із кращих творів української історичної прози. Особосто у мене, як читача, викликає захоплення авторська менера оповіді. Сюжет динамічний, напружений. Перевага надана авантюрам,пригодам, а не власне історії, хоча автор і не відступає від історичної правди. Завдяки цьому твір читається легко. Відсутнє типове для української історичної прози зверхнє ставлення до народів-сусідів.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.