Олександр Євгенович Лисенко » Український проєкт. Цивілізаційні фронтири та соціокультурні екстреми XX-початку XXI століть. Аналітична доповідь
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Український проєкт. Цивілізаційні фронтири та соціокультурні екстреми XX-початку XXI століть. Аналітична доповідь

Праця
Написано: 2022 року
Розділ: Історична
Твір додано: 16.10.2023
Твір змінено: 16.10.2023
Завантажити: pdf див. (6.9 МБ)
Опис: С. В. Віднянський, О. Є. Лисенко, А. Ю. Мартинов.
Український проєкт. Цивілізаційні фронтири та соціокультурні екстреми ХХ – початку ХХІ століть. Аналітична доповідь. К.: Інститут історії України НАН України, 2022. 128 с.

У запропонованій аналітичній доповіді автори розглянули актуальну проблему впливу цивілізаційних фронтирів та соціокультурних екстрем на українське державотворення в XX-початку XXI століть. Зазначається, що розвиток цивілізаційних фронтирів цього хронологічного періоду був пов’язаний із специфічним часово-просторовим континуумом на кордонах між Європою та Євразією, між демократією та авторитаризмом. Пасіонарна енергетика цих фронтирів визначала екстремальні відхилення в ідеології, політичних та економічних практиках, що вартувало чималих демографічних жертв та робило історичний процес нелінійним і дискретним. Показано, як ідеологічні екстреми вплинули на ідеологію українського державотворення. Більшовицький проєкт у насильницький спосіб перервав еволюційний розвиток модерного українського національного державотворення. Детально висвітлено особливості еволюції західного українського порубіжжя у міжвоєнну добу. На прикладі зіткнення цивілізаційних фронтів у роки Другої світової війни розкрито гуманітарну трагедію українського суспільства та проблеми національного державо-творення. Проаналізовано процес уніфікації цивілізаційних фронтирів після завершення Другої світової війни. Розглянуто проблеми перебування цивілізаційної суб’єктності незалежної України на фронтирі між демократичним Заходом і тоталітарним Сходом. Подано рекомендації для розвитку державної політики у сфері інформації, історичної політики та зовнішньої політики України.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.