Андрій Лисенко » Участь українських повстанців у збройному протистоянні на українських теренах у 1918–1919 рр. Частина XII
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Участь українських повстанців у збройному протистоянні на українських теренах у 1918–1919 рр. Частина XII

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 27.09.2019
Твір змінено: 27.09.2019
Завантажити: pdf див. (325.8 КБ)
Опис: Військово-історичний меридіан. Електронний науковий фаховий журнал. – Вип. 2 (24) / Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Інститут історії України НАН України. – К., 2019.


У статті здійснена спроба проаналізувати причини появи, роль та значення українського повстанського руху в першій чверті ХХ ст. на українських теренах. Розвал Російської імперії та багаторічна Перша світова війна, не вирішення болючих для українського населення соціально-економічних проблем у поєднанні з активною боротьбою збройних формувань, підконтрольних різним політичним силам, зумовили появу та зростання такого феномена, як українські отаманські формування. У своїй більшості (на Лівобережжі) вони не мали стійких політичних уподобань і відповідно часто брали участь у боротьбі на боці полярних політичних сил. Зазвичай це були нечисленні групи озброєних людей, які намагалися захистити підконтрольну територію від тиску панівної на той момент влади. Історія дає нам чимало прикладів, коли повстанські формування налічували тисячі й десятки тисяч бійців, були організовані за принципом регулярної армії, контролювали значні території, однак не маючи власної політичної позиції і представники різних політичних сил використовували їх у своїх інтересах.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.