Андрій Лисенко » Участь українських повстанців у збройному протистоянні на українських теренах у 1918–1919 рр. Частина VI
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Участь українських повстанців у збройному протистоянні на українських теренах у 1918–1919 рр. Частина VI

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 30.03.2018
Твір змінено: 30.03.2018
Завантажити: pdf див. (141.4 КБ)
Опис: Військово-історичний меридіан. Електронний науковий фаховий журнал. – Вип. 2 (16) / Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Інститут історії України НАН України. – К., 2017.


У статті здійснена спроба проаналізувати причини появи, роль та значення українського повстанського руху в першій чверті ХХ ст. на українських теренах. Розвал Російської імперії та багаторічна Перша світова війна, невирішення болючих для українського населення соціально-економічних проблем у поєднанні з активною боротьбою збройних формувань, підконтрольних різним політичним силам, обумовили появу та зростання такого феномену, як українські отаманські формування. У своїй більшості (на Лівобережжі) вони не мали стійких політичних уподобань і, відповідно, часто брали участь у боротьбі на боці полярних політичних сил. Зазвичай це були нечисленні групи озброєних людей, які намагалися захистити підконтрольну територію від тиску панівної на той час влади. Хоча історія дає нам значну кількість прикладів, коли повстанські формування налічували тисячі та десятки тисяч бійців, були організовані по принципу регулярної армії, контролювали значні території, однак, не маючи власної політичної позиції, їх використовували представники різних політичних сил у своїх інтересах.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.