Андрій Лисенко » Участь українських повстанців у збройному протистоянні на українських теренах у 1918–1919 рр. Частина III
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Участь українських повстанців у збройному протистоянні на українських теренах у 1918–1919 рр. Частина III

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 30.03.2018
Твір змінено: 30.03.2018
Завантажити: pdf див. (160.8 КБ)
Опис: Військово-історичний меридіан. Електронний науковий фаховий журнал. – Вип. 2 (12) / Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Інститут історії України НАН України. – К., 2016.


Здійснено аналіз причин появи, ролі та значення українського повстанського руху на українських теренах у першій чверті ХХ ст. Розвал Російської імперії та багаторічна Перша світова війна, не вирішення болючих для українського населення соціально-економічних проблем у поєднанні з активною боротьбою збройних формувань, підконтрольних різним політичним силам, обумовило появу та зростання такого феномену, як українські отаманські формування. У своїй більшості (на Лівобережжі) вони не мали стійких політичних уподобань і часто брали участь у боротьбі на боці полярних політичних сил. Зазвичай це були нечисленні групи озброєних людей, які намагалися захистити підконтрольну територію від тиску з боку чинної влади. Хоча історія дає нам значну кількість прикладів, коли повстанські формування налічували тисячі та десятки тисяч бійців, були організовані по принципу регулярної армії, контролювали значні території, однак, не маючи власної політичної платформи, використовувалися представниками різних політичних сил у своїх інтересах.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.