Андрій Лисенко » Участь українських повстанців у збройному протистоянні на українських теренах у 1918–1919 рр. Частина I
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Участь українських повстанців у збройному протистоянні на українських теренах у 1918–1919 рр. Частина I

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 30.03.2018
Твір змінено: 30.03.2018
Завантажити: pdf див. (164 КБ)
Опис: Військово-історичний меридіан. Електронний науковий фаховий журнал. – Вип. 4 (10) / Національний музей історії України у Другій світовій війні. Меморіальний комплекс, Інститут історії України НАН України. – К., 2015.


Аналізуються причини появи, роль та значення українського повстанського руху в першій чверті ХХ ст. на українських теренах, розвал Російської імперії та багаторічна Перша світова війна. Невирішення болючих для українського населення соціально-економічних проблем у поєднанні з активною боротьбою збройних формувань, підконтрольних різним політичним силам, обумовило появу та зростання такого феномену, як українські отаманські формування. У своїй більшості (на Лівобережжі) вони не мали стійких політичних уподобань і, відповідно, часто брали участь у боротьбі на боці полярних політичних сил. Зазвичай це були нечисленні групи озброєних людей, які намагалися захистити підконтрольну територію від тиску з боку існуючої влади. Хоч історія й дає нам значну кількість прикладів, коли повстанські формування налічували тисячі та десятки тисяч бійців, які були організовані по принципу регулярної армії й контролювали значні території, однак, не маючи власної політичної позиції, використовувалися представниками різних політичних сил у своїх інтересах.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.