Андрій Лисенко » Деякі тактичні прийоми збройної боротьби українських повстанських формувань у ході громадянської війни 1918–1919 рр.
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Деякі тактичні прийоми збройної боротьби українських повстанських формувань у ході громадянської війни 1918–1919 рр.

Стаття
Розділ: Історична
Твір додано: 30.03.2018
Твір змінено: 30.03.2018
Завантажити: pdf див. (231 КБ)
Опис: Військово-історичний меридіан. Електронний науковий фаховий журнал. – Вип. 1 (7), 2 (8) / Меморіальний комплекс «Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941–1945 років», Інститут історії України НАН України. – К., 2015.


Здійснена спроба дослідити та проаналізувати частину методів і принципів, які використовували під час громадянської війни в Україні ватажки повстанських формувань у боротьбі як проти агресії з боку комуністичного уряду в Росії, так і проти прихильників відновлення єдиної та неподільної імперії, що об’єдналися навколо Добровольчої армії. Зазвичай територіальний спосіб формування, відсутність централізації керівництва та управління, різноманітні уявлення про майбутню Українську державу, боротьба за вплив та інші фактори значно ускладнювали організацію відсічі регулярним частинам як Червоної, так і Білої армій. Проте, маючи підтримку більшості населення у своїх регіонах, ватажки повстанських формувань мали й низку переваг перед своїми противниками, які вони повністю використовували в ході збройної боротьби – до них ми можемо зарахувати фактично невичерпну базу поповнень особового складу, розвідувальну діяльність, тилове забезпечення, рятування бійців або їхнє розосередження в разі необхідності тощо. Такий стан речей робив (для противної сторони) неможливим підрахунок сил і засобів, якими могли скористатися українські повстанці, отже, і унеможливлював правильне планування та проведення бойових операцій.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.