Сергій Лиман » Історія Середніх віків у навчальних курсах і творчості професора Харківського університету Антона Антоновича Дегурова (1765–1849)
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Історія Середніх віків у навчальних курсах і творчості професора Харківського університету Антона Антоновича Дегурова (1765–1849)

Стаття
Розділ: Наукова
Твір додано: 20.04.2022
Твір змінено: 20.04.2022
Завантажити: pdf див. (1.6 МБ)
Опис: Питання стародавньої та середньовічної історії, археології й етнології. – 2017. – Т. 1.


У статті розглядається харківський період науково-педагогічної діяльності французького емігранта, професора А.А.Дегурова (Дегура). В ній акцентується, що його затребуваність у Російській імперії як ученого цілком відображала реалії розвитку молодої російської науки початку ХІХ ст. З 1806 по 1816 р. А.А.Дегуров посідав кафедру загальної історії, географії та статистики Харківського університету. Він викладав різноманітні курси, які, незважаючи на назви, хронологічно цілком або частково охоплювали різні періоди історії Середніх віків („Новітня історія з XII в.”, „Загальний і філософський огляд загальної новітньої історії, починаючи від падіння Римської імперії”, „Загальна історія від занепаду Римської імперії до наших часів” тощо.). Погляди А.А.Дегурова на особливості й зміст Середньовіччя реконструйовані в даній статті на підставі аналізу його актових промов: „Критика історії та її захист” (1808), „Про відродження наук і перевазі, який вони дали Європі перед іншими частинами світу” (1812). Поділяючи, головним чином, ідеї істориків Просвітництва, А.А.Дегуров в основному в їх дусі зображував Середньовіччя часом невігластва і руйнувань, занепаду освіти і науки, нетерпимості до чужої думки, що призвело до ослабленням багатьох держав. Незважаючи на ряд застарілих і навіть помилкових трактувань, висловлених А.А.Дегуровим, в цілому його діяльність сприяла популяризації в Харківському університеті історії Середніх віків.
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.