Анрі Лопес » Порядна людина • Пляшка віскі • Мсьє депутат • Відплив робочої сили
[додати інший файл чи обкладинку цього твору] [додати цей твір до вибраного]

Порядна людина • Пляшка віскі • Мсьє депутат • Відплив робочої сили

Новела
Розділ: Художня
Твір додано: 03.07.2025
Твір змінено: 03.07.2025
Завантажити: pdf див. (6.2 МБ)
Опис: «Всесвіт», №8, 1975.
З французької переклала Ганна Мішустіна.


«ПОРЯДНА ЛЮДИНА»: Розповідь про оповідача, якого відправили розслідувати фінансову діяльність гірничодобувної компанії ГІРПРАТ у містечку Максвіль. Директор компанії, мсьє Війом, відмовляється співпрацювати, посилаючись на конвенцію. Оповідач звертається за допомогою до свого старого друга Ндоте, нині префекта. Однак Ндоте, попри їхню минулу дружбу, стає на бік компанії, посилаючись на "пережитки колоніалізму" та побоювання втратити фінансові субсидії. Оповідач розуміє глибоко вкорінену корупцію та марність своєї місії, розмірковуючи про необхідність підірвати існуючий державний устрій.

«ПЛЯШКА ВІСКІ»: Ця новела зосереджена на лікарі Калалі, який у готельному барі відчуває дивну потребу у віскі. Він розмірковує про нещодавній візит свого двоюрідного брата Піни, який привів учителя, що шукав переведення, стверджуючи, що став жертвою інтриг, пов'язаних з профспілкою. Калала також розмірковує про жахливий стан своєї лікарні, пояснюючи його тим, що "національні кадри" надають перевагу родичам, а не гігієні. Він згадує розмову з Нзоді, другом дитинства та директором електрокомпанії, про занепад політики в країні та популістську риторику президента. Нзоді, розчарований, відмовився від політичної діяльності, зосередившись лише на родині. Розповідь висвітлює поширену корупцію та відсутність справедливості через арешт Епайо, чесного адвоката, який критикував уряд.

«МСЬЄ ДЕПУТАТ»: Розповідає про Діуфа, депутата, який щойно придбав розкішний автомобіль "Mercedes 280 S". Він пишається своїм новим майном і повагою, яку воно викликає у інших, включаючи поліцейського, який спочатку зупиняє його, але потім віддає честь, коли впізнає його статус. Діуф їде містом, розмірковуючи про свій шлях від простого, неосвіченого чоловіка до могутнього і багатого депутата, приписуючи свій успіх хитрості та здатності орієнтуватися в політичних течіях. Він віддалився від своєї родини та традиційних цінностей, прийнявши розкішний спосіб життя. Історія критикує корупцію та опортунізм, поширені серед політичної еліти, показуючи, як такі особистості, як Діуф, використовують свої посади для особистої вигоди, тоді як простий народ страждає.

«ВІДПЛИВ РОБОЧОЇ СИЛИ»: Досліджує тему міграції африканських робітників до Європи у пошуках кращих економічних можливостей. Історія починається з групи робітників, які прибувають до Марселя, Франція, з Браззавіля, несучи свої мізерні речі та надії. Серед них — Ело, якого зустрічає його друг з Браззавіля. Ело, який зараз живе у Франції, висловлює своє розчарування рідною країною, підкреслюючи величезну економічну нерівність та відсутність можливостей для кваліфікованих робітників у Конго. Він вважає, що якщо уряд не вживе заходів, з країни продовжуватимуть тікати не лише робітники, але й інтелігенція. Розповідь підкреслює складний вибір, перед яким стоять люди, що залишають батьківщину заради економічного виживання, та виклики адаптації до нової культури, зберігаючи при цьому свою ідентичність.
Зміст: [натисніть, щоб розгорнути]
 
Відгуки читачів:
 
Поки не додано жодних відгуків до цього твору.
 
Тільки зареєстровані читачі можуть залишати відгуки. Будь ласка, увійдіть або зареєструйтесь спочатку.